יש זכויות רפואיות

זכויות רפואיות

רובנו לא מודעים מהם השירותים המגיעים לנו

ועדה רפואית

מה היא ועדה רפואית, אילו סוגי ועדות רפואיות ישנם ומה הוא ההליך מולן?

פטור ממס הכנסה

במידה ונקבעו לי אחוזי נכות, האם אני זכאי לקבלת פטור ממס הכנסה?

החזרי מס בגין נכות

מי זכאי להחזר מס?

כיצד מקבלים החזרי מס?

מחלות וליקויים

ביטוח לאומי מעניק זכויות למבוטחים, מכוח חוק המוסד לביטוח לאומי, לא רק בעקבות נכות הנגרמת מעבודה או נכות כללית אלא גם למי שסובל ממחלות אשר מגבילות אותו בפעילות היום יומית.

ההגבלה בפעילות היא זו אשר למעשה מוגדרת כלקות רפואית, בגינה מקבל המבוטח אחוזי נכות כאשר לכל מחלה ומחלה ישנם הקריטריונים לקביעת אחוזי הנכות וזאת בהתאם לחומר הרפואי העומד בפני הועדה הרפואית.

סרטן

מה הם הקצבאות אשר חולי סרטן יכולים לקבל מביטוח לאומי?

חזרה למעלה

אי ספיקת כליות (דיאליזה)

ביטוח לאומי מכיר בחולים מטופלי דיאליזה כבעלי נכות של 100 אחוז ועל כן זכאים לקבל קצבת נכות כללית.

יש להגיש את התביעה על גבי הטופס המתאים כאשר לאחר קבלה ואישור של התביעה ניתן לקבל תעודת נכה ובהתאם לכך את כל ההטבות וההקלות ברשויות המס, הנחה בארנונה, תו חניה נכה ועוד.

חזרה למעלה

סכרת

חזרה למעלה

לחץ דם

חולים הסובלים מלחץ דם יכולים לגשת לביטוח לאומי ולהגיש תביעה על מנת שיוכרו כנכים ויוכלו לקבל קצבת נכות כללית ונגזרת מכך ישנם זכויות נוספות.

על מנת ויוכלו להיות מוגדרים כנכים, עליהם להוכיח כי יכולת ההשתכרות שלהם נפגעה מעל ל-40 אחוזים.

יש להגיש את התביעה על גבי טופס של המוסד לביטוח לאומי ולצרף מסמכים רפואיים המעידים על המחלה ועל הפגיעה בעבודה , בתפקוד וביכולת ההשתכרות כתוצאה מאותה מחלה.

בנוסף, לאחר ויוכר החולה כנכה, הוא עשוי ליהנות מזכויות נוספות:

חזרה למעלה

התקפי לב

ביטוח לאומי בודק אנשים אשר עבור התקפי לב באמצעות ועדה מיוחדת - האם הם זכאים לקצבת נכות כללית, זמנית או צמיתה.

ההטבות הכספיות לאחר אירוע לבבי, ניתנות בהתאם לקביעת אחוזי הנכות.

הזכות העיקרית היא קבלת מענק חד פעמי אשר ניתן על ידי הביטוח לאומי ו/או קצבת נכות כללית המשולמת בכל חודש.

בנוסף לקצבה, ישנם זכויות נוספות לאחר התקפי לב, כגון: השתתפות בשכר דירה, הנחה בארנונה, הנחה במס רכישה, פטור ממס הכנסה והשתתפות בתכנית שיקום מקצועי ועוד.

כמו כן, זכאים חולים לאחר התקפי לב לשהות בבית הבראה או בבית מלון לחמישה ימים בהשתתפות עצמית מסוימת. השהייה במלון כוללת השגחה רפואית צמודה, הדרכות בנושא מחלות לב ושמירה על אורך חיים בריא.

תכנית השיקום המוצעת כוללת פעילויות גופניות תחת השגחה של רופאים עם סדנאות בנושא בריאות לשם מניעת התקפי לב חוזרים ומניעת מחלות לב באופן כללי.

אנשים לאחר התקפי לב זכאים, בנוסף, להשתתפות חלקית או מלאה בקניית ציוד רפואי או בשירותי רפואה, כגון: מכשיר למדידת לחץ דם וסוכר ועוד.

חזרה למעלה

מושתלי איברים

אנשים אשר עברו השתלת איברים הינם ברמת סיכון גבוה מאוד בשל החשש לדחיית הגוף את העבר המושתל ועל כן החולה סובל מתופעות שונות לאורך זמן ארוך ומתופעות לוואי מהן הוא סובל באופן קבוע.

על מנת להקל על אותם חולים ולסייע להם להחלים ולהשתקם, ינתנו להם זכויות שונות על ידי ביטוח לאומי.

חזרה למעלה

פיברומיאלגיה

החולים במחלה זו סובלים ממצב כרוני של תשישות, עייפות וכאבי שרירים לאורך כל הגוף.

ישנו קושי לקבוע אחוזי נכות על מנת לקבל קצבת נכות עבור חולים מסוג זה וזאת כי מדובר בתסמונת אשר , כאמור, באה לידי ביטוח בעייפות וכאבי שרירים ממקור בלתי מוסבר.

בעבר ביטוח לאומי נהג שלא לאשר קצבת נכות לחולים בתסמונת זו אך באמצעות עמותת אס"ף, אשר הגישה עתירה לבית המשפט, מכיר היום ביטוח לאומי, יותר ויותר, בחולי פיברומיאלגיה.

על מנת לקבל את קצבת הנכות הכללית ובעקבותיה את ההטבות הנלוות לך, כגון: תו נכה, פטור ממס הכנסה, תו חניה, עזרה בשכר דירה ועוד – יש להגיש תביעה מלווה במסמכים רפואיים, כולל צילומי מיפוי עצמות, במידה ויש, ולהתייצב מול הועדה הרפואית הקובעת האם המחלה פגעה ועדין פוגעת ביכולת של המבוטח להשתכר.

בנוסף, חולים במחלה אשר מקבלים קצבת נכות כללית אשר אינה מספיקה לקיום צרכיהם הבסיסיים והקיומיים, זכאים לקצבת הבטחת הכנסה על פי חוק הבטחת הכנסה.

חזרה למעלה

לבדוק חינם אם מגיע לך כסף

או השאר\י טלפון ונתקשר אליך
בלעדי ביש זכויות רפואיות
מומחים מול משרד הביטחון

ביטוח לאומי - תחקיר המערכת


עיצוב YofiShelWebSite